Esta web utiliza solamente cookies propias, necesarias para la navegación Aurrera

Euskoiker Sariak

Euskoiker sariak 1999an sortu zituzten Fundazioaren bidez proiektuak kudeatzen dituzten EHUko ikerlarien ikerkuntza-lana ezagutarazteko helburuarekin.

Egin klik argazkietan urte bakoitzeko sarituei buruzko informazioa ikusteko:

 

  • INGENIERITZA ETA TEKNOLOGIA SAILA

    D. José Francisco Cambra Ibañez (E.T.S. de Ingeniería de Bilbao – Ingeniería Química y del Medio Ambiente)

    Desarrollo de procesos sostenibles en la industria metalúrgica.

  • ZIENTZIA ZEHATZEN ETA NATURALEN SAILA

    D. Juan Ramón González Velasco (Facultad de Ciencia y Tecnología – Ingeniería Química).

    Determinación de diferentes contaminantes atmosféricos en ambientes urbanos de la CAPV en el año 2011.

  • HUMANITATEEN ETA GIZARTE ZIENTZIEN SAILA

    D. Francisco Javier Fernandez Macho (Facultad de Ciencias Económicas y Empresariales – Economía Aplicada III (Econometría y Estadística) – Instituto de Economía Pública)

    Impacto económico en la CAPV de la nueva Red Ferroviaria Vasca.

 

  • Ingenieritza eta teknologia saila

    José Luis Martín Gonzalez jauna (Bilboko Ingeniaritza Goi Eskola Teknikoa - Teknologia elektronikoa)

    Energia-bihurgailuetarako kontroleko eta potentziako zirkuitu berrien arloko ikerketa.

  • Zientzia zehatzen eta naturalen saila

    Victor Echevarria Ecenarro jauna (Zientzia eta Teknologia fakultatea - Elektrizitatea eta elektronika).

    Elektronika, irrati-maiztasuna eta kontrola ESS-Bilbo Partzuergoko partikulen azeleragailua eraikitzeko.

  • Humanitateen eta gizarte zientzien saila

    Ander Gurruchaga Abad jauna (Gizarte Zientzien eta Komunikazioaren fakultatea - Soziologia II)

    Gipuzkoako berrikuntza sozialeko zentro berria ezartzea eta abian jartzea. Erakunde kontratugilea: Gipuzkoako Foru Aldundia

 

  • Ingeniaritza eta teknologia saila

    Pablo Eguia lopez jauna (Bilboko Ingeniaritza Goi Eskola Teknikoa - Ingeniaritza elektrikoa)

    Fact (flexible ac transmission systems) gailuen aplikazioa garraio- eta banaketa-sareetan.

  • Gizarte zientzien eta humanitateen saila

    Fernando Bazeta Gobantes jauna (Letren fakultatea – Pintura)

    Esku-hartze globaleko sistema prestatzea eta aplikatzea Arrolako Oppidum-ean (Arratzu). Erakunde kontratugilea: Bizkaiko Foru Aldundia

  • Zientzien saila

    Concepción de la Rúa Vaca andrea (Zientzia eta Teknologia fakultatea - Genetika, antropologia fisikoa eta fisiologia)

    Santa Maria katedralean (Gasteiz) berreskuratutako material antropologikoaren berrikusketa (XIII-XVIII. mendeak) - 2009ko kanpaina. Erakunde kontratugilea: Eusko Jaurlaritza

 

  • Ingeniaritza eta Teknologia

    Joseba Zubia Zaballa (Bilboko Ingeniaritza Goi Eskola Teknikoa – Elektronika eta Telekomunikazioak)

    Latentzia ultra baxuko komunikazioen arloko ikerketa

  • Zientziak

    Juan Manuel Gutiérrez-Zorrilla (Zientziak eta Teknologia Fakultatea – Kimika Ezorganikoa)

    Fresaketa kimikoko eta mekanizatu elektrokimikoko hondakinak birsortu eta ezabatzea

  • Giza eta Gizarte Zientziak

    (Ez zen entregatu – hutsik)

 

  • Ingeniaritza eta Teknologia

    Josu Aguirrebeitia Celaya (Bilboko Ingeniaritza Goi Eskola Teknikoa – Ingeniaritza mekanikoa)

    Balazta-urkillen karakterizazio estatikoa eta dinamikoa. Prozesuko parametroen eraginaren azterketa

  • Zientziak

    Emma Orive Aguirre (Zientziak eta Teknologia Fakultatea – Landare Biologia eta Ekologia)

    Estuarioen eta kostako uren fitoplankton-ekologia

  • Gizarte Zientziak

    Juan Antonio Quirós Castillo (Letren Fakultatea – Geografia, Historiaurrea eta Arkeologia)

    Erdi Aroko eremuetako  arkeologiari buruzko ikerketa-proiektua.

  • Giza Zientziak

    Imanol Zubero Beascoechea (Gizarte Zientzien eta Komunikazioaren Fakultatea – Soziologia)

    Bizkaiko eta Gipuzkoako derrigorrezko irakaskuntzako balioak hedatzeko egoerari buruzko txostena.

 

  • Ingeniaritza eta Teknologia

    Cristina Gutiérrez-Cañas (Bilboko Ingeniaritza Goi Eskola Teknikoa – Ingeniaritza kimikoa eta Ingurumen-ingeniaritza)

  • Zientziak

    Iñaki Antigüedad Auzmendi (Zientziak eta Teknologia Fakultatea – Geodinamika)

    Prozesuen jarraipena ingurune hidrikoan: erabakitzeko ezagutu

  • Gizar eta Gizarte Zientziak

    Mikel Urquijo eta Joseba Agirrezakuenaga (Gizarte Zientzien eta Komunikazio Fakultatea – Historia Garaikidea)

    Bilboko alkateen hiztegi biografikoa (1937-1979)

 

  • Ingeniaritza eta Teknologia

    Jesús Ruiz Ojeda (Bilboko Ingeniaritza Goi Eskola Teknikoa – Elektronika eta Telekomunikazioak)

    ECG erregistro pediatrikoen oinarria eta algoritmoen garapena erritmo desfibrilagarriak bereizteko

  • Zientziak

    Benjamín Gómez Moliner (Farmazia Fakultatea – Zoologia eta Animalia Zelulen Biologia)

    Markagailu molekularrak fauna aztertzeko, kudeatzeko eta zaintzeko aplikatzea eta garatzea

  • Gizarte eta Giza Zientziak

    Julio Núñez Marcén (Letren Fakultatea – Geografia, Historiaurrea eta Arkeologia)

    Mariturri aztarnategiaren indusketa arkeologikoko lanak (2. fasea) Gasteizko Zabalganako “Mariturri” 6 sektorean

 

  • Ingeniaritza eta Teknologia

    Jose María Sala Lizarraga (Bilboko Ingeniaritza Goi Eskola Teknikoa – Makinak eta motor termikoak)

    Transformazio-zentroak aireztatzeko sistema diseinatzeko isurkin konputazionalen dinamika aplikatzea

  • Zientziak

    Fernando Cossio Mora (Zientzia Kimikoen Fakultatea – Kimika Organikoa I)

    Su hartzeko eta oxidazio-estreseko mekanismo molekularrak inhibitzeko diseinatutako konposatu kimiko originalen sintesi kimikoa

  • Gizarte eta Giza Zientziak

    Juan Ramón Murua Múgica (Ekonomia eta Enpresa Zientzien Fakultatea – Ekonomia aplikatua)

    Nekazaritzakoak ez diren kostuak Euskadin

 

  • Ingeniaritza eta Teknologia

    Rubén Gutiérrez Serrano (Bilboko Ingeniaritza Goi Eskola Teknikoa – Elektronika eta Telekomunikazioak)

    Eguzki-zelulak metalizatzeko Dupont Microcircuit Materials (UK) konpainiaren pasta serigrafikoak optimizatzea

  • Zientziak

    Inés Torres Barañano (Zientziak eta Teknologia Fakultatea – Elektrizitatea eta Elektronika)

    Erabiltzailea/makina elkarrizketa-sistema, mugatutako domeinuetan hizketa naturaleko sarrerekin: INTEK proiektuaren babesean: genio (Ahozko Interfazearen Kudeatzaile Kapsulatu Naturala)

  • Giza eta Gizarte Zientziak

    Eduardo Apodaca eta Alfonso Unceta (Gizarte Zientzien eta Komunikazioaren Fakultatea – Psikologia Soziala eta Y Jarreren Zientzien Metodologia – Soziologia II)

    Diseinua eta azterketaren exekuzioa: lanbide-heziketaren alorreko hizkuntza-eskaintza eta -eskaera

 

  • Ingeniaritza eta Teknologia

    Inmaculada Hernáez Rioja (Bilboko Ingeniaritza Goi Eskola Teknikoa – Meategietako Ingeniaritza eta Ingeniaritza Metalurgikoa, Materialen Zientzia)

    Off shore aplikazioetarako ezaugarri handiko kateak sortzea

  • Zientziak

    José Ramón Aiartza Izurtza (Zientzia eta Teknologia Fakultatea – Zoologia eta Animalia Zelulen Biologia)

    EAEn Mediterraneoko saguzarra berreskuratzeko plana proposatzea

  • Gizarte eta Giza Zientziak

    Iñaki Moro Deordal (Letren Fakultatea – Geografia, Historiaurrea eta Arkeologia)

    Durango eta Gernika-Markina (Bizkaia) eremuetako lurraldeko plan partzialetako informazio geografikoko sistema (SIG) prestatzea

 

  • Ingeniaritza eta Teknologia

    José Luis Arana Bilbao (Bilboko Ingeniaritza Goi Eskola Teknikoa – Elektronika eta Telekomunikazioak)

    Latentzia ultra baxuko komunikazioen arloko ikerketa

  • Zientziak

    Juan Manuel Gutiérrez-Zorrilla (Zientziak eta Teknologia Fakultatea – Kimika Ezorganikoa)

    Fresaketa kimikoko eta mekanizatu elektrokimikoko hondakinak birsortu eta ezabatzea

  • Giza eta Gizarte Zientziak

    M. José Ainz Ibarrondo eta M. José González (Letren Fakultatea  – Geografia, Historiaurrea eta Arkeologia)

    Durango eta Gernika-Lumo eremuetako lurraldeko plan partzialak

2001 

  • Ingeniaritza eta Teknologia

    Juan Luis Ordiales Basterrechea (Bilboko Ingeniaritza Goi Eskola Teknikoa – Elektronika eta Telekomunikazioak)

    T-DAB irrati-hedapeneko soinu digitalen seinaleak eta telebista digitala hedatzeko ezaugarriak aztertzea

  • Zientziak

    Eduardo Angulo Pinedo (Zientzia eta Teknologia Fakultatea – Zoologia eta Animalia Zelulen Biologia)

    Ekosistemak babesteko ebaluazio-balio adierazleak eguneratzea. Aholkularitza ekosistemak babesteko balioen eratorpenean

  • Giza eta Gizarte Zientziak

    Eva Maria Velasco Balmaseda (Bilboko Enpresa Ikasketen Unibertsitate Eskola – Enpresa Antolaketa)

    RHINO datu-basea prestatzea

2000 

  • Ingeniaritza eta Teknologia

    Manuel López Regueiro (Bilboko Ingeniaritza Tekniko Industrialeko Unibertsitate Eskola – Ingeniaritza Mekanikoa)

    Txapa-piezak hotzean estanpatu eta enbutitzea, eta automoziorako azpimultzoak mihiztatzea

  • Zientziak

    Mikel Lezaun Iturralde (Zientzia eta Teknologia Fakultatea – Matematika Aplikatua, Estatistika eta Ikerkuntza Operatiboa)

    Hondakinen tratamenduarekin aldagai agroklimatikoez osatutako kontrol integraleko sistema garatzeko proiektua. CLIMAGRO proiektua

  • Giza eta Gizarte Zientziak

    Belén Bengoetxea Rementeria (Letren Fakultatea – Geografia, Historiaurrea eta Arkeologia)

    Hainbat lan arkeologiko

1999 

  • Ingeniaritza eta Teknologia

    Gerardo Aranguren Aramendia (Bilboko Ingeniaritza Goi Eskola Teknikoa – Elektronika eta Telekomunikazioak)

    Tren-ekipo informatikoa

  • Zientziak

    Ana Rallo Gruss (Zientziak eta Teknologia Fakultatea – Zoologia eta Animalia Zelulen Biologia)

    Urdaibaiko Saneamendua

  • Gizarte eta Giza Zientziak

    Agustín Azkarate Garay-Olaun (Letren Fakultatea – Geografia, Historiaurrea eta Arkeologia)

    Gasteizko Santa Maria Katedralaren Plan Zuzentzailea

Harremanetarako Dokumentazioa